Wydawca treści Wydawca treści

Zanocuj w lesie

 

Od Modliszowa przez Witoszów i Pogorzałe do Lubiechowa

Miło nam powitać Cię w lesie zarządzanym przez  Lasy Państwowe.

To obszar, na którym możesz biwakować.

Zanim oddasz się relaksowi na łonie natury, przeczytaj, proszę, zasady korzystania

z udostępnionych na ten cel terenów.

Ufamy, że pozostawisz to miejsce bez śladu swojej obecności.

Nie jesteś jedynym, który korzysta z tego miejsca.

Miłego obcowania z lasem!

 

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie 

oraz z poziomu aplikacji Mbdl ,

z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

 1. regulaminem korzystania z obszaru [Regulamin znajduje się w załączniku]
 2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ognisk lub obszary, na których można używać kuchenek gazowych:

  a) nadleśnictwo nie ma wyznaczonych stałych miejsc do rozpalania ognisk

  b) na obszarze programu „Zanocuj w lesie” dopuszcza się możliwość używania kuchenek gazowych (warunki – pkt. 16 w załączonym regulaminie)

 3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu - przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
 4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu
 5. informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze.  

Obecnie prace prowadzone są w wydzieleniach: -

 1. czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków
 2. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar, na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
 3. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link do formularza] oraz przesłanie go na adres swidnica@wroclaw.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.
 4. W pobliżu obszaru znajduje się Rezerwat Przyrody Jeziorko Daisy. Przypominamy, że poruszanie się poza wyznaczonymi szlakami jest zabronione i grozi grzywną.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Patrycja Rudnik

e-mail: patrycja.rudnik@wroclaw.lasy.gov.pl tel. 783-295-112

Nadleśnictwo Świdnica przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Zachęcamy do wyrażenia swojej opinii na temat  Programu "Zanocuj w lesie" w ankiecie, dzięki której będziemy mogli dostosować naszą ofertę do oczekiwań odbiorców. Ankieta jest anonimowa i przeznaczona dla wszystkich osób korzystających turystycznie i rekreacyjnie z lasów, nie tylko tych, którzy nocują w lesie w ramach ww. Programu. Wypełnienie jej zajmie ok. 10 minut.

LINK DO ANKIETY