Aktualności Aktualności

Od sadzenia lasu po leśne porządki

Od sadzenia lasu po leśne porządki - Podsumowanie ostatnich wydarzeń w Nadleśnictwie Świdnica

W ostatnim czasie odbyło się wiele wydarzeń zainicjowanych przez lokalne samorządy, szkoły oraz stowarzyszenia promujące ekologiczne zachowania i ruch w lesie. Z chęcią je zorganizowaliśmy oraz wzięliśmy w nich czynny udział. Ilość akcji oraz zaangażowanych w nie osób miło nas zaskoczyły. Wspólnie posadziliśmy las w leśnictwach Piława i Gilów oraz braliśmy udział w rodzinnym spacerze z okazji Dnia Ziemi. Nie obyło się również bez corocznego sprzątania szlaków turystycznych pieszych w Górach Sowich przed rozpoczęciem sezonu turystycznego.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz zaangażowanie!

 

Podsumowanie wydarzeń:

17.04.2023 r. - sadzenie lasu w leśnictwie Mrowiny z okazji Światowego Dnia Ziemi w ramach ogólnopolskiej akcji “Łączą nas drzewa”. We wspólnej inicjatywie, pod nadzorem miejscowego leśniczego, uczestniczyli burmistrz Żarowa Leszek Michalak oraz radni Rady Miejskiej.

21.04.2023 r. - akcja „Szkolne porządki” – sprzątanie szlaków turystycznych pieszych w leśnictwie Pieszyce. Inicjatorzy: Fundacja Polska górom. Posprzątane zostały szlaki turystyczne piesze biegnące od Kościoła pw. Aniołów Stróżów w Kamionkach do wiaty turystycznej przy Starej Jodle. W akcji brali udział uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Edukacja i Rodzina" w Dzierżoniowie oraz miejscowy leśniczy.

22.04.2023 r. - „II Bieg Marzanny Góry Sowie”, czyli rodzinny spacer/bieg na terenie leśnictwa Pieszyce. Organizator: Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich. Na zakończenie wydarzenia miejscowi leśnicy przygotowali ognisko i kiełbaski dla uczestników wydarzenia.

22.04.2023 r. - sadzenie lasu w leśnictwie Piława z Firmą Lincoln Electric Bester Sp. z o.o. w ramach ogólnopolskiej akcji “Łączą nas drzewa”.

23.04.2023 r. - III akcja pn. „Sprzątamy Góry Sowie”, która odbyła się na terenie  leśnictwa Bojanice. Zainicjowana została przez Gminne Koło PTTK Teraz Sudety. Posprzątano szlaki turystyczne piesze prowadzące z Lubachowa, Bystrzycy Górnej i Lutomii do tzw. „Odyńcówki”, gdzie odbyło się podsumowanie i zakończenie wydarzenia przy ognisku.

29.04.2023 r. - sadzenie lasu z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą z Ostroszowic i Młodzieżową Drużyną Pożarniczą z Sienic w leśnictwie Piława w ramach ogólnopolskiej akcji “Łączą nas drzewa”.

29.04.2023 r. - sadzenie lasu w leśnictwie Piława ze Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi w Dzierżoniowie w ramach ogólnopolskiej akcji “Łączą nas drzewa”.

05.05.2023 r. - sadzenie drzew oraz sprzątania terenów zielonych na Osiedlu Zawiszów w Świdnicy. Organizatorzy: Urząd Miejski w Świdnicy oraz Fundacja Odzyskaj Środowisko. Wspólnie z mieszkańcami Świdnicy posadziliśmy sadzonki drzew wyprodukowanych na szkółce leśnej Nadleśnictwa Świdnica.

09.05.2023 r. - sadzenie lasu w leśnictwie Gilów z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie w ramach ogólnopolskiej akcji “Łączą nas drzewa”.